streda 13. februára 2013

Louvre.

Nový rok som strávila v Paríži, kde okrem osláv sme sa boli s kamarátkou aj kultúrne vyžiť. Navštíviť Louvre bol samozrejme jednou z našich povinností. ,,Nádhera!" Povedala som si hneď, ako som ho uvidela. Ale keď som uvidela ten dlhý rad k vstupu, moje nadšenie začalo slabnúť. (Väčšina ľudí z nášho zájazdu to vzdala.) Mali sme síce dosť čase, ale čakať v rade nebolo v našom pláne. A tak som vymyslela stratégiu :) A  za 10 minút sme už boli dnu. Rada numero 1. Vyberajte si tých so šikmejšími očami. Väčšinou majú v paži a ak nie, tak im aj tak nerozumiete. (Celú stratégiu si radšej nechám pre seba:)
A zase prišlo ukúzlenie. Sme dnu! Ideme si pre lístky. Pani za okienko hovorí : ,, free"! Nechápali sme a ja som si potom spomenula na jeden článok, ktorý sme mali na skúške z francúžštiny. Rada numero 2. Ak ste študent do 26 rokov v nedeľu máte niektoré múzeá v Paríži grátis. Stačí sa preukázať ISICom. 
Musée du Louvre má 3 časti Richelie, Denon a Sully. My sme si ako prvú vybrali Sully.
Prešli sme kontrolou a ISIC fungoval a zrazu: ,,Nemáme plán!" Rada numero 3. Do Louvre len s plánom. Aj keď je Lovre prehľadný alebo sa takým snaží byť, bez plánu sa tam stratí asi každý. Vrátiť sa neprichádzalo k úvahu a tak sme chodili s jedným, ktorý síce mal namiesto písmen znaky, ale aspoň sme sa nestratili. Hlavné lákadlá Louvru nemáte možnosť prehliadnuť.
Až na nejakú štvrtinku sme ho prešli celý, vyčerpané sme sa dostali na hotel a nevideli sme nič iné iba posteľ. Museli sme nabrať energiu na nový deň, v ktorom nás čakala Eiffelovka, Montmarte, Sacre Coeur, Moulin Rouge, Champs-Élysées a Silvester. Ale o tom nabudúce. :) 
Pár fotiek z Louvru:
    


  
 Prajem úspešný deň. 
 Dnes na mňa čaká už len študentská party.
Kate H.♥

2 komentáre:

  1. Velmi pekné fotky, teším sa na ďalšie články :)
    už dlho je mojím snom navštíviť Paríž.

    OdpovedaťOdstrániť